^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy na nasz FACEBOOK

+48 32 455-91-99
bibliotekapszow@op.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

PITAX.PL

"Chidusz" dostępny jest dla czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Historia biblioteki

Informacja o Bibliotece Publicznej Miasta Pszów


Biblioteka Publiczna Miasta Pszów została powołana uchwałą Rady Miasta w 1995 roku.  W jej skład wchodzi Centrala i dwie filie.

Od 1995 do 2001 roku Centrala miała swoją siedzibę na os. Tytki. W 2001 roku została przeniesiona do budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Filia nr 1 mieści się na os. Tytki, natomiast Filia nr 2 ma swoją siedzibę w Krzyżkowicach (dzielnica Pszowa). Takie usytuowanie placówek umożliwia mieszkańcom miasta dogodny dostęp do zbiorów w miejscu swojego zamieszkania.

Do głównych zadań naszej biblioteki należy zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczności lokalnej. Zadanie to jest możliwe do spełnienia poprzez zapewnienie czytelnikom dostępu do najnowszych publikacji ukazujących się na rynku wydawniczym.

Biblioteka zaspokaja gusta czytelników pod względem doboru literatury pięknej, aktualnych pozycji naukowych i popularnonaukowych z różnych dziedzin wiedzy, zapewnia uczniom odpowiednią liczbę lektur i materiałów źródłowych, a studentom poszukiwane przez nich podręczniki. Oprócz pozycji książkowych umożliwiamy swoim czytelnikom dostęp do prasy na miejscu w bibliotece, jak również możliwość wypożyczenia jej do domu.

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów