^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy na nasz FACEBOOK

+48 32 455-91-99
bpmp@pszow.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

PITAX.PL

"Chidusz" dostępny jest dla czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Aktualności

#ŁączyNasPamięć

 Biblioteka Publiczna Miasta Pszów bierze udział w akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Uczcij z nami 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Przyłącz się do organizowanej akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Zachęcamy do udziału w dziesiątej, jubileuszowej, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

 Tematem przewodnim akcji jest miłość. 19 kwietnia 2022 zachęcamy do przypięcia żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć. Akcję Żonkile wspierają w tym roku także nowi ambasadorzy i ambasadorki: Irena Santor, Krzysztof Gonciarz, Eliza Rycembel, Janusz Gajos, Andrzej Piaseczny i Aleksandra Popławska.

Miłość motywem przewodnim akcji Żonkile

Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim. Opowiemy o tym, jak wiele miała oblicz: od miłości rodzicielskiej, przez miłość do przyjaciół, idei aż po miłość romantyczną.

Podkreślimy również znaczenie – niezwykle ponadczasowych i uniwersalnych – stanów emocjonalnych czy postaw mających z miłością wiele wspólnego: empatii, wrażliwości na krzywdę innych, poświęcenia na rzecz potrzebujących. Także w tym przypadku towarzyszyć nam będą słowa Edelmana: "Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia".

Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

Mając na uwadze zdrowie Czytelników wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.
1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
3. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.
4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.
6. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznie - przez swoje konto czytelnika online lub telefonicznie ( tel : 32 4559199). Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).
7. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.
Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

 

.

ZMIANY OD STYCZNIA

UWAGA!!!
INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW!!!
Biblioteka otwarta również w soboty.
Od stycznia 2022 roku Biblioteka będzie czynna w ostatnią sobotę miesiąca w godz. od 9:00 do 13:00.

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów