^góra
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZapraszamy na nasz FACEBOOK

+48 32 455-91-99
bpmp@pszow.pl

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

zapraszamy

Uwaga

Szanowni czytelnicy oraz uczestnicy imprez kulturalnych organizowanych przez książnicę. Informujemy, iż wykorzystujemy wasz wizerunek dla reklamy biblioteki na stronie WWW oraz w lokalnych gazetach. Jeżeli nie wyrażacie zgody na powielanie wizerunku proszę zgłosić się do bibliotekarzy o podpisanie stosownego oświadczenia.

Akadamia Orange

Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

PITAX.PL

"Chidusz" dostępny jest dla czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Aktualności

Zmiany, zmiany, zmiany

Biblioteka zmienia się wizualnie (nowa lada) :)

oraz poszerza swoją ofertę - od 15 maja działa u nas Punkt Informacji Turystycznej :)

 

Głośne czytanie

Dzisiaj odbyło się kolejne czytanie w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Tym razem zaprosiliśmy do czytania Panią Katarzynę Brachmańską - pracownika Urzędu Miasta w Pszowie i Radną Powiatową  oraz klasę III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie z opiekunem Panią Anitą Antonin. Dzieci wysłuchały rosyjską baśń pt. "Dzikie Łabędzie" w opracowaniu Tołstoja, później rozmawiały na jej temat i rysowały.

Strażak w Bibliotece

Pszowka książnica włączyła się jak co roku do ogólnopolskiej akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". W naszej Bibliotece gościliśmy strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie druha Arkadiusza Rak oraz klasę I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie z wychowawczynią Lidią Postawka. Podczas spotkania dzieci posłuchały lektury "Jak Wojtek został strażakiem". Następnie poznały podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zapoznały się ze sprzętem strażackim. Każde dziecko mogło poczuć się strażakiem przymierzając hełm, kamizelkę strażacką oraz  pas strażacki z toporkiem.

Spotkanie z poezją

 Poeci zza miedzy

    Biblioteka Publiczna Miasta Pszów zaprasza na

 Spotkanie z poezją grupy literackiej ZWROTKA

 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:30

 Wstęp wolny

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów